Regenerujące kosmetyki do włosów i skóry

ym wieku, nawet te, które posiadają bardzo wrażliwą skórę i muszą dbać o jej stałe odżywanie i nawilżanie. Wobec tego kosmetyki naturalne powinny być stosowane zgodnie ze swoim przeznaczeniem, a czasami trzeba będzie przygotow

Regenerujące kosmetyki do włosów i skóry szmpony arganowe

Zalety kosmetyków naturalnych

Najważniejszą zaletą kosmetyków naturalnych jest fakt, że zostały one wyprodukowane z naturalnych składników. Dlatego mogą być stosowane przez osoby w każdym wieku, nawet te, które posiadają bardzo wrażliwą skórę i muszą dbać o jej stałe odżywanie i nawilżanie.

Wobec tego kosmetyki naturalne powinny być stosowane zgodnie ze swoim przeznaczeniem, a czasami trzeba będzie przygotowywać z nich odpowiednie preparaty, które będą nakładane na skórę twarzy i całego ciała. Zdarza się także, że kosmetyki naturalne muszą być specjalnie przechowywane, na przykład w bardziej chłodnych czy zaciemnionych miejscach, ponieważ są one bardziej podatne na złe warunki przechowywania. Mogą wówczas stracić swoje dobre właściwości. Jednak dobrze przechowywane kosmetyki naturalne mogą być używane przez długi czas.


Czym jest lotion? Odpowiedź w Wikipedii

Lotion ? płynny preparat o mlecznej konsystencji, niskiej lub średniej lepkości (mniejszej od żeli i kremów), przeznaczony do stosowania miejscowego na nieuszkodzoną skórę. Jest emulsją typu "olej w wodzie". Jako emulgatora przy sporządzaniu lotionów używa się alkoholu cetylowego. Przeważnie nie zawiera środków leczniczych, ale używany jest w celach kosmetycznych do wygładzenia i zmiękczenia skóry.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lotion


Wikipedia o maseczkach kosmetycznych

Maseczka kosmetyczna - zabieg stosowany na skórę twarzy w celu poprawienia jej kondycji - oczyszczenia, odżywienia, złagodzenia niekorzystnego wpływu środowiska, zniwelowania niepożądanych zmian (łojotok, rozszerzone naczynia krwionośne itp.) lub efektów starzenia się. Choć najczęściej stosują go kobiety, przekonuje się do niego coraz więcej dbających o swą powierzchowność mężczyzn.

Na uprzednio umytą i osuszoną twarz nakłada się maseczkę, zazwyczaj w postaci pasty, papki lub kremu, a po upływie kilku do kilkunastu minut zmywa się lub ściera jej resztki (niektóre, zwłaszcza gotowe specyfiki wchłaniane są w dość znacznym stopniu przez skórę). Po oczyszczeniu skóry należy ją przetrzeć tonikiem, by przywrócić naturalne pH skóry.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Maseczka_kosmetyczna



© 2019 http://refluks.net.pl/